• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy nadal warto latać do Egiptu?

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Szczególnie, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno napisać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, aniżeli inne rejony kraju, który być może nie jest biedny, ale jednak daleko mu do bogactwa – na przykład za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o przepięknych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko piękne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Wiele osób nawet uważa, iż Italia to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne widoki bądź ciepłe plaże, lecz również dały dla nas genialnych naukowców, smakowite jedzenie albo szybkie auta. Warto jednak skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Dobre są także miasta zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ładne miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem wyczekuje na ten wspaniały okres jakim jest urlop. Po wielu tygodniach nurzącej pracy nareszcie nadchodzi ten moment kiedy możemy wspólnie z przyjaciółmi wyjechać na wspólny odpoczynek. Obecnie opcji w tym zakresie posiadamy tak dużo, że niełatwo bywa zdecydować się. Warto zaznajomić się szczegółowo z ofertami przeróżnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaproponowania sporo ciekawych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli tylko posiadamy taką sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na wakacje w nie tak bardzo popularnym okresie. Oprócz tego, iż ceny wówczas bywają znacznie niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych kurortach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę również by oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się morze lub dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą temperaturę oraz ciekawe miejsca do obejrzenia jest zapewne Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest zupełnie przesiąknięta ważną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na wyjazd do Grecji można być pewnym, iż nie dopadnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas wieloma przepięknymi zabytkami i legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemalże prawdziwy raj. Przecież to wspaniałe państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest takim miejscem, do którego pragnie pojechać naprawdę wielu podróżnych. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, iż wycieczka do Australii to bardzo duży wydatek. To przecież kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednakże jeżeli naprawdę się postaramy, pewnie uda się nam zwiedzić to wspaniałe państwo. Należy najzwyczajniej ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba otwarcie napisać, iż Australia może zaoferować dla turystów wiele atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli brać pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, na przykład słynną Operę, ale także wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – miasto, w którym organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele rewelacyjnych widoków oraz Największe atuty UE
Chociaż UE to aktualnie siedlisko gigantycznej biurokracji oraz wartości, które generalnie nie służą Staremu Kontynentowi, w tym także Polsce, to jednakże wydaje się, że z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma o wiele więcej atutów, niż minusów. W końcu jeżeli po 1989 roku byśmy nie poszli za Unią Europejską, Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym państwem, które na dodatek byłoby pod strefą wpływów Rosji. Absolutnie żadna osoba, która choć odrobinę orientuje się na zagadnieniach mających związek z geopolityką, bardzo dobrze wie, iż wybór Polaków był prosty – UE, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są fakty, a więc ciężko z nimi polemizować.
Wielkim atutem wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej jest otworzenie dla nas granic. Naturalnie na przykład mieszkańcy Norwegii również nie mają większych kłopotów z przekraczaniem granic krajów UE, lecz to bardzo specyficzne państwo. Nie możemy także zapomnieć o setkach miliardów euro z funduszy unijnych. Choćby autostrady są przynajmniej częściowo budowane za pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie możemy zapomnieć, iż jakimś atutem UE jest także to, że można inwestować bez przeszkód pieniądze w na przykład Irlandii czy Holandii. Wydaje się więc, iż to dobrze, że w roku 2003 nasi rodacy powiedzieli jednogłośnie tak Unii Europejskiej. Jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Kliknij i zobacz

2. Zobacz stronę

3. Dowiedz się więcej

4. Zajrzyj tutaj

5. Znajdź tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.